Otázky a odpovědi

Potřebuji pro dítě potvrzení o seřízení vázání. Vystavíte mi ho?

Potvrzení o seřízení Vám samozřejmě rádi vystavíme. Toto potvrzení je při půjčení lyžařského setu nebo lyží (pro děti i pro dospělé) v naší půjčovně zdarma. V případě půjčení samotných bot jde o placený úkon. Pro případ, že budete vyžadovat potvrzení o seřízení a budete si půjčovat pouze samotné lyže, budeme potřebovat pro seřízení alespoň jednu z Vašich lyžařských bot. Vázání seřizujeme na moderním, plně elektronickém diagnostickém stroji, který je kalibrován podle příslušných náročných evropských norem. Seřizovací stroj Vám vytiskne i potvrzení (protokol) o seřízení a testu bezpečnostního vázání.

Co všechno musím předložit a zaplatit, abych si mohl u Vás něco půjčit?

Obecně je podmínkou předložit dva platné doklady (občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas nebo kartu zdravotního pojištění), uhradit půjčovné (nájemné) za sjednanou dobu půjčení a složit zálohu ve výše podle aktuálního ceníku. Přesné podmínky půjčení se dočtete zde.

Co si mám, až k Vám půjdu, vzít s sebou?

Pokud si hodláte půjčit boty, doporučujeme Vám přijít si je osobně vyzkoušet. Každý výrobce bot má trochu jiný tvar vnitřní botičky a boty vybrané pouze podle jejich čísla Vám nemusí úplně sedět. Ideální je zkoušet boty rovnou s ponožkami v kterých chcete na horách sportovat.

Pokud si chcete půjčit:

1. pouze lyže, vezměte si s sebou (kvůli seřízení vázání) jednu ze svých lyžařských bot.

2. pouze boty, doneste si vlastní lyže - nastavíme a seřídíme Vám vázání

Pokud chcete půjčit lyže pro někoho jiného, nezapomeňte zjistit jeho tělesnou výšku, přesnou váhu a lyžařské schopnosti. Bez těchto údajů není možné provést přesné seřízení vázání.

Pokud dorazíte osobně, můžete se zvážit a změřit u nás.

Jak je myšleno půjčovné na víkend?

Zaplatíte jen sazbu za první 2 dny a výzbroj si můžete ponechat půjčenou 3 dny. Bonusem pro Vás v tomto případě je, že si výzbroj můžete vypůjčit již ve čtvrtek a vracíte v pondělí v dopoledních hodinách!

Jak se počítá délka půjčení?

Za jeden den půjčení je považováno půjčení v délce 24 hodin.

Tzn. pokud si výzbroj půjčíte v pátek ve 14 hodin a vrátíte ji následující sobotu do 14 hodin platíte pouze jeden den, podobně pokud výzbroj vrátíte následující pondělí do 19 hodin platíte 3 dny  (v neděli máme v měsících listopad, únor a březen zavřeno).  Pokud si výzbroj zapůjčíte v sobotu ve 14 hodin a vracíte v pondělí ve 14 hodin, jsou vám účtovány 2 dny. Pro jednodenní výlety na hory Vám doporučujeme půjčit si potřebné náčiní večer před odjezdem a druhý den večer ho po návratu z hor vrátit - zaplatíte tak jen sazbu za 1 den.

Provádíte rezervace lyžařské, běžecké a snowboardové výzbroje?

Rezervace neprovádíme. Naše nabídka je široká, není nutné se obávat, že výzbroj u nás neseženete. Nabízíme Vám bonus při výběru výzbroje v podobě 1 dne při víkendové zápůjčce a 2 dny při týdenní  zápůjčce. To znamená, že při týdenní sazbě je možné vyzvednout lyže 2 dny předem.

Jak je to s pojištěním půjčované výzbroje?

Vypůjčené vybavení si můžete pojistit proti jeho neúmyslnému poškození.  Pojistné se však nevztahuje na případy ztráty či krádeže vypůjčeného vybavení či na jeho poškození způsobené jeho nesprávným užíváním (např. jízda po nedostatečně vysněženém terénu či po silnici ošetřené štěrkovým posypem).

Pokud bude zřejmé, že lyže nebyly použity tam, kde se mají používat (třeba pokud bude do skluznice zadřený šťěrk z cesty), bude jasné, že výzbroj nebyla řádně používána a za takovou škodu odpovídáte a bude vám účtována oprava skluznice podle ceníku našeho SkiServisu. V současné době neposkytujeme pojistné, smlouvu můžete uzavřít u libovolné pojišťovny.

A co když mi lyže ukradnou třeba v hotelu nebo v restauraci?

Co se týká ztráty a odcizení doporučujeme vám zásadně lyže i ostatní výzbroj odkládat v hotelu či v restauraci na místa k tomu určená. Pokud dojde k odcizení z takového místa jde o tzv. "odpovědnost za škodu způsobenou na vnesených nebo odložených věcech" ve smyslu příslušných ustanovení občanského zákoníku a za škodu odpovídá provozovatel hotelu či restaurace. Právo na náhradu škody však musí být uplatněno u provozovatele hotelu či restaurace bez zbytečného odkladu.

Jinak nejlepší obranou proti odcizení vlastní i půjčené výzbroje je vždy prevence. Lyže ani ostatní výzbroj nenechávat nikdy bez dozoru a na noc si je nosit do pokoje nebo apartmánu.

Jaká je kvalita půjčované výzbroje?

Půjčujeme výhradně kvalitní sportovní náčiní renomovaných značek (Völkl, K2, Marker, Rottefella, TECNICA, Nordica, UVEX...), které prochází pravidelnou servisní kontrolou v našem servise. Nabídka je u lyží, snowboardů i běžek rozdělena do několika  odlišných kategorií, takže vybrat by si měl, jak začátečník-turista, tak i nejnáročnější sportovec - závodník amatér.

Po každém půjčení znovu preparujeme skluznici parafíny. Po každém půjčení provádíme podle potřeby případné opravy, broušení skluznice a hran. Boty po každém půjčení sušíme, dezinfikujeme a parfémujeme. Funkčnost vázání průběžně testujeme na moderním diagnostickém stroji.

Ještě jsme u Vás nikdy nebyli. Kdy máte otevřeno a jak se k Vám dostaneme?

Najdete nás na adrese Lyže Yes, Jabloňová 1142, Jesenice u prahy - mapka zde. Otevřeno máme v měsících listopad až březen.

 

Podrobný popis cesty a mapky naleznete zde. Pokud jste ještě nikdy u nás nebyli, doporučujeme Vám si popis cesty a mapku vytisknout.

 

Nenašli jste zde odpověď na Vaší otázku? Není Vám ještě něco jasné?

Zavolejte nám na telefon 603943740, nebo napište na e-mail: lyzeyesenice@seznam.cz.